Zesłanie Ducha Św.

1. W sobotę, 21 maja, zapraszamy na Rajd Rowerowy na trasie: Mogilno- Gozdanin-Bielice- Kunowo – Mogilno.  Zbiórka uczestników o godz. 13.00 na skwerze św. Wojciecha. Długość trasy około 25 km.

2. W niedzielę,  29   maja, Parafialna Caritas zaprasza na VII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zapisy w zakrystii.

3. W dniach od 8 do 12 czerwca, Caritas organizuje wycieczkę w Bieszczady. Koszt około 650 zł. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł w zakrystii. Program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

4. W sobotę  2 lipca, Parafialna Caritas planuje wyjazd do Sopotu, koszt 60 zł od osoby, zaś w niedzielę 3 lipca na Festyn Cysterski do Łekna k/ Wągrowca.

5. Zwracamy się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej,  z dopiskiem Dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie. Pieniądze uzyskane w ciągu kilku lat z 1%, Caritas chce przeznaczyć na podjazd dla niepełnosprawnych w klasztorze.

6. Caritas zachęca do włączenia się do akcji „Wakacyjny wyjazd za grosz”. Drobne monety – grosze można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

7. Zachęcamy do dalszej zbiórki wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.