XIII Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza w Mogilnie

Tekst za stroną Duszpasterstwa LSO Gniezno – Bóg zapłać.

W niedzielę 31 marca zakończył się trzeci, a tym samym ostatni stopień XIII edycji Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Od piątku do niedzieli w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie, grupa 58 kandydatów pogłębiała swoją wiedzę o liturgii oraz umiejętności jej duchowego przeżywania.

W ramach wykładów i warsztatów uczestnicy zapoznali się z tematyką związaną z Triduum Paschalnym oraz Wielkim Tygodniem. Obok codziennej Eucharystii, w piątek uczestniczyli także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Świętowanie IV Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczęli od wspólnej celebracji liturgii I Nieszporów niedzielnych. Nie zabrakło również wspólnej integracji, seansu filmowego oraz długich, nocnych rozmów. Spotkanie zakończyła Msza święta wraz ze wspólnotą mogileńskiej parafii pw. św. Jana Apostoła, w czasie której kandydaci przygotowali uroczystą asystę.

Przed kandydatami na ceremoniarzy pozostał jeszcze końcowy egzamin. Po jego zaliczeniu wszyscy spotkają się w Katedrze, gdzie w czasie Dnia Lektora (11 maja) otrzymają błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji kolejnej edycji Szkoły Ceremoniarza. Dziękujemy jak zwykle gościnnej Wspólnocie Parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie na czele z Braćmi Kapucynami.

XIII edycję ASC prowadzili: ks. Jakub Dębiec, diecezjalny duszpasterz LSO, klerycy PWSD w Gnieźnie – Kacper Politowski, Michał Romel, Marcin Wawrzyniak i Rafał Wojciechowski oraz animator LSO Filip Głowacki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (fot. A. Polewski, M. Romel, W. Kaczmarek), kliknij w linki poniżej.

Galeria zdjęć z zakończenia w dniu 31marca 2019r.