Wspólnoty

Parafialny Punkt Przygotowań Światowych Dni Młodzieży

W lipcu 2016 roku młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zanim to jednak nastąpi, pielgrzymi będą przeżywać pierwszą część ŚDM podczas Dni w Diecezjach. W dniach 20-25 lipca nasza parafia będzie gościła grupę ok. 50 osób. W związku z tym działa Parafialny Punkt Przygotowań Światowych Dni Młodzieży, który skupia przedstawicieli wspólnot, młodzieży i rodzin. Przygotowaniem pobytu zajmuje się grupa wolontariuszy, którzy od czerwca 2015 roku uczestniczą w warsztatach, spotkaniach roboczych i formują się duchowo. Cała parafia może tworzyć Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy młodzież do bezpośredniego zaangażowania w wolontariat, dorosłych do podzielenia się doświadczeniem, rodziny do otwarcia serc i domów, wszystkich do wsparcia duchowego postem i modlitwą.

Odpowiedzialny – o. Krzysztof Lewandowski
Koordynator parafialny – Karolina Pajzderska