Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Mogilnie

We wtorek 9 kwietnia 2019r. gościliśmy w Mogilnie Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, który przyjął również zaproszenie do klasztoru. Była to okazja, aby po części oficjalnej spotkać się z gospodarzami miejsca – braćmi kapucynami, z pracownikami klasztoru oraz Skautami Europy – Zastępem „Nietoperz” i Gromadą Wilczków. Po modlitwie i wymianie upominków, Pan Prezydent usłyszał historię kościoła i klasztoru, przeszedł do krypt, by obejrzeć stałą wystawę. Nie krył podziwu i wzruszenia przemierzając prawie tysiącletni zabytek, do czego nawiązał podczas spotkania z mieszkańcami na Skwerze św. Wojciecha obok klasztoru. Wpis Pana Prezydenta do Kroniki klasztornej i słowa tam zawarte pozostawiają ślad tego historycznego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Gwardian ze Wspólnotą Braci z Mogilna