Relacja z wycieczki rowerowej (pielgrzymki) do Strzelna.

Za nami piękne, radosne przeżycie rowerowej pielgrzymki do Strzelna. W słoneczny sobotni poranek, 23 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszyliśmy z o. Krzysztofem i br. Jarkiem naszym – pierwszym tej wiosny – rowerowym szlakiem.
To była prawdziwa podróż duchowa, ale też piękna wspólna przygoda dla małych i dużych miłośników rowerowych wypraw. To czas na modlitwę, refleksję, na podziwianie przyrody. Czas pięknych rozmów z drugim człowiekiem, próba swoich sił… To przedsmak planowanej czerwcowej pielgrzymki rowerowej do Łagiewnik przez Jasną Górę.

Z wiatrem i pod wiatr… droga z Mogilna do Strzelna wiodła przez piękne miejsca. Zatrzymaliśmy się m.in. przy kościele w Gębicach, kaplicy św. Jana Pawła II we wsi Łąkie, a w końcu u celu naszej pielgrzymki, w Strzelnie –  na wzgórzu św. Wojciecha, przed Bazyliką pw. Trójcy Świętej, która wraz z Rotundą św. Prokopa jest jednym z najważniejszych zabytków archirtektury romańskiej w Polsce.
Świątynia urzekła nas swoim pięknem i historią. Z całym bogactwem architektury tego miejsca oraz symboliką zapoznali nas br. Jarek i o. Krzysztof.

Za wszystko, czego doświadczyliśmy tego dnia, za wspólne bycie w radościach i trudach – sobie nawzajem i naszym przewodnikom – dziękujemy.

uczestniczka pielgrzymki

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczko-pielgrzymki rowerowej do Strzelna, która odbyła się 23.03.2019 r.