Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszamy do pielgrzymowania z Grupą Brązową (franciszkańską) Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej!

Wyruszamy z Gniezna 28 lipca wraz z Grupami Regionalnymi. Na Jasną Górę wchodzimy 5 sierpnia, a następnego dnia, po uroczystej Eucharystii, wracamy do domu. Pielgrzymując pod przewodnictwem Braci Kapucynów w drodze będziemy:
– modlić się codziennym rozważaniem Słowa Bożego, Różańcem i śpiewem Godzinek
– budować wspólnotę poznając duchowość franciszkańską
– uczyć się pokory i miłości braterskiej przez wzajemną służbę
– chwalić Pana radosnym śpiewem
– z otwartym sercem nasłuchiwać Ducha Świętego
– dzielić się swoim doświadczeniem życia i wiary

* noclegi grupy są wspólne – w szkołach, remizach, stodołach.
** śniadania i kolacje – przygotowujemy i jemy wspólnie. Na trasie korzystamy z gościnności parafii, które mijamy – od nich otrzymujemy obiady. W miejscach, w których postój obiadowy nie jest przy parafii, jest możliwość zamówienia obiadu w pielgrzymkowym kateringu.
*** wyjście z Gniezna 28 lipca o godz. 7.00, wejście na Jasną Górę 5 sierpnia w godzinach południowych, zakończenie pielgrzymki 6 sierpnia.
**** koszt – 130 zł (oprócz organizacji całego wydarzenia wliczone są także ubezpieczenie, posiłki oraz noclegi).

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy na spotkania informacyjne i organizacyjne, które odbędą się w Klasztorze Braci Kapucynów w Mogilnie – 17 czerwca i 15 lipca 2018, o godzinie 19.00.
Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: franciszkanska.ppag@gmail.com lub do br. Piotra Krawczyka (tel. 575.651.168).

Bieżące informacje będą podawane na fanpage’u: www.facebook.com/idziemyzmogilna

Oraz na stronie internetowej pielgrzymki: www.ppag.pl

Formularz zapisów można wziąć z klasztoru, bądź zapisać się internetowo: https://goo.gl/forms/iW0P4sj2JltQNrJl1

Zgoda rodziców (lub opiekunów prawnych) dla osób niepełnoletnich:  www.klasztor.mogilno.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/pozwolenie2018.pdf