Peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży

17 kwietnia 2016 r. rozpoczęła się peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej. W 1984 r. papież Jan Paweł II ofiarował je młodzieży i od tamtego czasu codziennie gromadzi się przy nich conajmniej kilka tysięcy ludzi. Aby Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do dekanatu mogileńskiego, musiały zostać najpierw przywiezione z Wrocławia. Znaki przyleciały do Powidza dzięki pomocy żołnierzy z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego. Jednym z członków delegacji był o. Grzegorz Sucheński, duszpasterz z parafii św. Jana Ap. To wydarzenie przedstawia pierwsza część zdjęć.

Z Powidza znaki ŚDM przyjechały do Dąbrowy i Mogilna. W kościele klasztornym odbyło się czuwanie, podczas którego można było zrealizować dosłownie hasło peregrynacji – „Dotknij Miłosierdzia!”. W podobny sposób, jak to jest w Wielki Piątek uczestnicy czuwania oddawali cześć krzyżowi, a zapalając świecę przed ikoną czcili Maryję, Matkę Miłosierdzia. Z Mogilna znaki wyjechały do Strzelna. Zakończenie peregrynacji w archidiecezji gnieźnieńskiej będzie 30 kwietnia w Biechowie.

Fot. o. Grzegorz Sucheński, Jadwiga Tomaszewska