Ogłoszenia Caritas

1. Rozpoczynamy akcję Wielkopostna Skarbonka. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Ma to być dar serca dla dzieci potrzebujących pomocy. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia.

2. Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.

3. W niedzielę,  11 marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na Koncert  do Lubostronia. Koszt  25 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii

4. W niedzielę,  25  marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 20 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii.

5. W dniach 6-10 czerwca Parafialna Caritas  organizuje wycieczkę. W programie m.in. Wieliczka, Zakopane, Budapeszt, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Oświęcim. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

6. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie. Przypominamy, iż środki z 1% chcemy przeznaczyć na podjazd dla niepełnosprawnych przy naszym klasztorze.