Ogłoszenia Caritas

1. Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Od dziś można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.

2. W piątek 24 i sobotę 25 marca, w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszty będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich – osób samotnych i rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.

3. W sobotę,  1  kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd  do  Opery Nova w  Bydgoszczy, na operę komiczną  pt.  Napój miłosny. Koszt  60 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

4. W sobotę, 8 kwietnia, organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 20 zł. Od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.

5. W sobotę, 8 kwietnia, organizowany jest wyjazd  do Sierpca na  warsztaty i prezentację tradycji wielkanocnych  Mazowsza. Koszt 79 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  6. W niedzielę 9 kwietnia, Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 10 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

7. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ( 0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie. Przypominamy, iż środki z 1% chcemy przeznaczyć na podjazd dla niepełnosprawnych przy naszym klasztorze.

8. Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.