II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

2. Zapraszamy na „Wieczór Chwały” w najbliższą sobotę, 18 marca, o godzinie 19.00. Będzie to modlitwa uwielbienia, prowadzona ze śpiewem – przed Najświętszym Sakramentem.

3. Informujemy, iż w Kinie Wawrzyn w Mogilnie odbędzie się pokaz filmu fabularnego „Zerwany Kłos” w reżyserii Witolda Ludwiga. Ten poruszający film opowiada o błogosławionej Karolinie Kózkównie, jej heroicznym życiu i męczeńskiej śmierci w obronie wiary. Projekcja filmu odbędzie się w sobotę, 18 marca, o godz. 11.00 i 13.00.

4. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie zaprasza młodzież męską od 15 roku życia na dni skupienia, które odbędą się 18 marca, w godzinach od 10.00 do 16.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 maca pod numerem telefonu 783 479 600, ks.rybak@wp.pl.

5. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że dnia 27 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 31 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Jest to indywidualna forma rozważania Męki Pańskiej. Jej zaletą jest podjęcie realnego zmagania się z własnymi słabościami, bólem oraz zmęczeniem podczas całonocnej długiej wędrówki. Dzięki temu łatwiej jest przeżyć rozważanie cierpienia Chrystusa. W Polsce jest to już 9 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i cieszy się ona coraz większą popularnością. Z Mogilna zaplanowane są 3 trasy – do Markowic (37 km), do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz do Lichenia (55 km). Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Parafii św. Jana Apostoła oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie Drogi Krzyżowej.

7. Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski wydał książkę pt. „Po śmierci jest życie”, w której pragnie przybliżyć Czytelnikowi sytuację dusz, które po śmierci spotykają się ze Stwórcą – Bogiem. Książka w cenie 12 złotych dostępna jest w biurze parafialnym.

8. Parafia św. Marcina w Palędziu Kościelnym informuje, iż w dniu 2 kwietnia przybędzie do parafii ambulans medyczny i będzie pobierał krew dla chorych dzieci ze szpitala w Bydgoszczy. Osoby, które chciałyby oddać swoją krew, są proszone o kontakt z ks. Proboszczem z Palędzie – tel. 52/ 315 85 25

• Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Od dziś można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.

• W sobotę,  1  kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd  do  Opery Nova w  Bydgoszczy, na operę komiczną  pt.  Napój miłosny. Koszt  60 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• W sobotę, 8 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 20 zł. Od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• W niedzielę 9 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 10 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

Pozostałe ogłoszenia Caritas znajdują się na stronie internetowej Parafii.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Gabrielę Sobkowiak

Śp. Urszulę Wolińską – wieczny odpoczynek…