I Niedziela Wielkiego Postu

1. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci

• 18.30 dla młodzieży i dorosłych

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.

3. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 6 marca, po wieczornej Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO serdecznie zapraszają na Dni Skupienia, czyli rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży archidiecezji gnieźnieńskiej, w dniach 10-12 marca w Gnieźnie. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.

6. Informujemy, iż w Kinie Wawrzyn w Mogilnie odbędzie się pokaz filmu fabularnego „Zerwany Kłos” w reżyserii Witolda Ludwiga. Ten poruszający film opowiada o błogosławionej Karolinie Kózkównie, jej heroicznym życiu i męczeńskiej śmierci w obronie wiary. Projekcja filmu odbędzie się w sobotę, 18 marca, o godz. 11.00 i 13.00.

7. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że dnia 27 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.

8. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy organizuje XVII Misterium Męki Pańskiej pt. „Ecce Homo”, które odbędzie się w fordońskiej Dolinie Śmierci, w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20.00. Plakat okolicznościowy o Misterium wywieszony jest w gablocie w kościele.

9. Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski wydał książkę pt. „Po śmierci jest życie”, w której pragnie przybliżyć Czytelnikowi sytuację dusz, które po śmierci spotykają się ze Stwórcą – Bogiem. Książka w cenie
    12 złotych dostępna jest w biurze parafialnym.

• Dziś rozpoczynamy akcję „Skarbonka Miłosierdzia”. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Ma to być dar serca dla osób potrzebujących pomocy. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi na Mszy św. dziecięcej w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Alexa Szczepaniaka i Tymona Polaka

Śp. Jadwigę Strojanowską i Irenę Mróz – wieczny odpoczynek…