Nowy Rok

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Plan kolędy na bieżący tydzień, można zabrać ze stolika.

2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę, 4 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 6 stycznia, czuwanie ze św. Franciszkiem z Asyżu o godz.19.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Temat najbliższego spotkania to „św. Franciszek i misje”.
  5. W piątek, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy już po raz drugi wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele klasztornym, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.

6. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, z racji na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca stycznia Grupa AA „Franciszek” zaprasza na miting otwarty do klasztoru o godz. 17.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo i modlitwa różańcowa o godz. 17.30.

9. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

10. W niedzielę, 15 stycznia, po Mszach Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  11. Informujemy, że nasza parafia już po raz drugi, organizuje pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 5 lipca. Trwają przygotowania organizacyjne – trasa i program pielgrzymki. Szczegółowych informacji będziemy udzielać na bieżąco.

• W niedzielę, 8 stycznia, Parafialna Caritas zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Karnawałowy Bal Przebierańców. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 w Sali  MDK w Mogilnie przy ul. Rynek 10.

• W ramach przeprowadzonej akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam, w dniach 9 i 10 grudnia 2016 r., w sklepach sieci Biedronka  zebrano 943 kg artykułów żywnościowych. Produkty te, w formie paczek świątecznych, zostały przekazane 115 osobom samotnym i rodzinom. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, w szczególności młodzieży z Gimnazjum w Mogilnie, składamy staropolskie Bóg zapłać.

• Parafialna Caritas przekazała 72  paczki z Drzewka Dobrego Serca dzieciom nieuleczalnie chorym i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Ze sprzedaży sianka i pierników w okresie przedświątecznym  zebrano kwotę  475 zł.

• Do 9 stycznia 2017 r.,  biuro Caritas będzie nieczynne.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Leo Grzegorczyka i Hannę Jania

Śp. Henryka Wankowicza – wieczny odpoczynek…