Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła we wtorek 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi nasz współbrat o. Andrzej Derdziuk – profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprawę liturgiczną ubogaci Chór „Hemantus” z Mogilna. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. zostaną wprowadzone relikwie św. Brata Alberta – Patrona trwającego Roku liturgicznego, tradycyjnie na zakończenie Eucharystii zostanie poświęcone wino. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego świętowania.

2. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w środę, 28 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie organizacyjne i informacyjne pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela odbędzie się w środę, 28 grudnia, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 550 złotych, zapisać się na pielgrzymkę oraz uzupełnić dane osobowe dotyczące wyjazdu.

4. W sobotę, 31 grudnia, kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne w kończącym się roku o godz. 17.30. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o godz. 24.00, po której złożymy sobie życzenia noworoczne. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. Przypominamy, iż wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 28 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.

7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy już po raz drugi wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele klasztornym, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.

8. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, z racji na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w charytatywne dzieła adwentowe – parafialnemu Caritas, wolontariuszom, dobrodziejom, ofiarodawcom żywności, odzieży – dorosłym i dzieciom za hojność serca, pomoc w przygotowaniu paczek, wsparcie finansowe w zakupie świątecznych kartek, stroików, świec i innych produktów. Niech Dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem.

10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Śp. Helenę Krzyżaniak – wieczny odpoczynek…