II Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki i wtorki o godz. 18.00, od środy do soboty o godz. 6.30; w kaplicy w Dąbrówce w sobotę 10, 17 grudnia, o godz. 7.00.
  2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. Dzisiaj zastęp skautek „Nietoperz”, przeprowadza kiermasz kartek świątecznych i słodkości. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony będzie na zakup sprzętu biwakowego.
  4. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w środę, 7 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W czwartek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30 i 18.00.
    Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  8. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki są już poświęcone.
  9. W przyszłym roku – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich nasza Parafia wspólnie z Biurem Podróży „OLIMP” z Lublina organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy i Santiago De Compostela (Portugalia i Hiszpania). Termin pielgrzymki 27 lipca – 4 sierpnia 2017 r., koszt 1750 zł 425 Euro/os. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również w zakrystii i w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje   i informacji udziela O. Proboszcz.
  10. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 22 grudnia. Plan spowiedzi adwentowych w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  11. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 23 grudnia w piątek od godz. 8.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.

* Dziś Parafialna Caritas rozprowadza  sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji  zabawy karnawałowej dla dzieci.

* Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenie się w akcję Drzewko Dobrego Serca. W naszym kościele stanie drzewko, na którym zawieszone będą serca Caritas z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

* Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

* W piątek 9 i sobotę 10 grudnia, w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszy będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.

* W niedzielę, 11 grudnia, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach i Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne na Jarmark Adwentowy.

13. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką, a także płytę z pastorałkami w wykonaniu Jarosława Świercza w cenie 10 zł.