I Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1524 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: „Idźcie i głoście”. Patronem nowego Roku liturgicznego jest św. Brat Albert Adam Chmielowski. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do wtorku 29 listopada. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 podczas Mszy św. roratniej. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, we wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy parafian; szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

3. Msze św. roratnie w Adwencie sprawowane będą od środy do soboty o godz. 6.30, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 z homilią dla dzieci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 3, 10, 17 grudnia o godz. 7.00.

4. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 28 listopada, po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

• W pierwszy piątek miesiąca czuwanie modlitewne o godz. 19.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Podczas czuwania gościć będziemy s. Ancillę ze Zgromadzenia niehabitowego Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, która przedstawi szczególny wymiar duchowy Zgromadzenia – Niepokalane Serce Maryi.

• Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. Biblioteka parafialna będzie czynna w niedzielę 4 grudnia.

2. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, zastęp skautek „Nietoperz”, przeprowadzi kiermasz kartek świątecznych i słodkości. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony będzie na zakup sprzętu biwakowego.

3. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.

4. 4 grudnia Parafialna Caritas rozprowadzać będzie  sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji  zabawy karnawałowej dla dzieci. Pozostałe ogłoszenia Caritas umieszczone są na stronie internetowej Parafii.

5. W przyszłym roku – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich nasza Parafia wspólnie z Biurem Podróży „OLIMP” z Lublina organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy i Santiago De Compostela (Portugalia i Hiszpania). Termin pielgrzymki 27 lipca – 4 sierpnia 2017 r., koszt 1750 zł 425 Euro/os. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również w zakrystii i w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela O. Proboszcz.

6. Wyjazd do Torunia na spotkanie Rodziny Radia Maryja w sobotę 3 grudnia, o godz. 8.00, ze skweru św. Wojciecha. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św., koszt wyjazdu 30 zł.

7. Wyjazd do Poczdamu na Jarmark Bożonarodzeniowy, w sobotę, 3 grudnia o godz. 5.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 22 grudnia. Plan spowiedzi adwentowych w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Marcela Manelskiego

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Pauliny Grabskiej i Rafała Hałajdy