13 listopada 2016

1. Trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którą rozpoczęliśmy 10 listopada. Modlitwy nowennowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonamy 20 listopada, w niedzielę, podczas Mszy świętych.

2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 19.00.

3. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 14 listopada, po wieczornej Mszy św.

4. W piątek, 18 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00; prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.

5. Uroczystości ku czci bł. Karoliny w Dąbrówce w sobotę, 19 listopada. W tym roku pod hasłem: „Pod prąd”. Porządek jest następujący:
10.00 – Kino „Wawrzyn”, spotkanie ewangelizacyjne z Tomaszem Budzyńskim – muzykiem, malarzem i poetą, który karierę zaczynał od punkowej Siekiery, by później związać się z zespołem Armia, a następnie także z chrześcijańską formacją rockową 2Tm2,3.
11.30 – wymarsz pielgrzymki pieszej do Dąbrówki.
13.00 – Msza św. w kaplicy w Dąbrówce pod przewodnictwem o. Piotra Anusiewicza – Duszpasterza Młodzieży w Łomży.
Po Mszy św. poczęstunek i koncert chwały.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

7. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w poniedziałek, 21 listopada, o godz. 19.00. W środę, 23 listopada, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.

8. Prosimy rodziców dzieci, które mają przystąpić w przyszłym roku do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, aby do końca listopada podjęli ostatecznie decyzję, czy ich dzieci przyjmą w naszej parafii Sakrament Komunii Św.

9. Organizujemy wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych zainicjowane przez wspólnotę z Taize. W tym roku spotkanie odbędzie się w Rydze, w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia. W planie jest także zwiedzanie Wilna. Koszt 250 zł i 55 Euro. Zgłoszenia do 27 listopada u br. Piotra.

10. W przyszłym roku – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich nasza Parafia wspólnie z Biurem Podróży „OLIMP” z Lublina organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy i Santiago De Compostela (Portugalia i Hiszpania). Termin pielgrzymki 27 lipca – 4 sierpnia 2017 r., koszt 1750 zł i 425 Euro/os. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również w zakrystii i w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela O. Proboszcz.

11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXV rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii.

12. W sobotę, 3 grudnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd  do Poczdamu na Jarmark Bożonarodzeniowy. Koszt 90 zł. od osoby. Cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i opłatę za przewodnika. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

13. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.