XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2016

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1223 zł. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi elewacji kościoła.
  3. W poniedziałek, 17 października, po wieczornej Mszy św. dyżur porad prawnych.
  4. Od wtorku w naszym klasztorze gościć będziemy grupę braci kapucynów z klasztorów naszej zakonnej Prowincji, którzy przeżywać będą doroczne rekolekcje zakonne. Potrwają one do 25 października.
  5. Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio w piątek 21 października po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę, 23 września, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy o podawanie intencji w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  6. W piątek, 21 października, w przeddzień liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II, na mogileńskim rynku odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 12.00. W ich trakcie montaż słowno–muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie zapraszamy delegacje szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i zakładów pracy do złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy.
  7. W sobotę, 22 października, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Jest to forma dziesięciotygodniowych rekolekcji dla dorosłych – zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Zapraszamy w sobotę, 22 października,o godz. 19.00.
  8. W niedzielę, 23 października, na Mszy o godz. 11.00, zostaną poświęcone książeczki dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 6 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  10. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylkow biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do7 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  11. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.