XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2016

1. W ubiegłą niedzielędo puszek na ofiary kataklizmu we Włoszech zebraliśmy 1287 zł.Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W sobotę rozpoczął się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych.
  3. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  4. We wtorek, 4 października, Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela naszego Zakonu. Suma odpustowa o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Dariusz Nowicki przełożony i proboszcz paulinów w Wągrowcu – misjonarz Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca czuwanie ze św. Franciszkiem z Asyżu o godz.19.00. Temat „Pochwalony bądź Panie za siostrę naszą, śmierć cielesną”. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, wolontariuszy ŚDM 2016, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.30.
  1. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek, 7 października, na Mszy św.o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  2. W przyszłą niedzielę, 9 października, obchodzimy XVI Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
  3. W dniach 14-16 października, w naszym klasztorze, odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych – Kurs Nowe Życie. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u br. Piotra. Zapraszamy.
  4. W sobotę, 22 października, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Jest to forma dziesięciotygodniowych rekolekcji dla dorosłych – zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Zapraszamy w sobotę, 22 października, o godz. 19.00.
  5. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 6 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  6. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 7 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.

Śp. Zofię Miętkiewicz – wieczny odpoczynek…