XVII Niedziela Zwykła

24 lipca 2016

1. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Bal Świętych w ramach pobytu młodzieży przed ŚDM. Początek godz. 00 w Amfiteatrze, gdzie nastąpi prezentacja Świętych i zawiązanie wspólnoty. Około godz. 18.00 przejdziemy ulicami miasta na Skwer Św. Wojciecha, aby przeżyć rodzinne spotkanie. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi; zachęcamy dzieci do udziału w Balu Świętych w przebraniu wybranego świętego. W poniedziałek 25 lipca, o godz. 10.00 nastąpi pożegnanie młodzieży udającej się do Częstochowy i Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym.
  2. W poniedziałek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek, 25 lipca, przypadają imieniny O. Proboszcza Krzysztofa Lewandowskiego  i O. Krzysztofa Wyszyńskiego. Msza św. w intencji Solenizantów w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Dnia 1 sierpnia będziemy gościć pielgrzymkę ze Żnina udającą się do Częstochowy. Pielgrzymi przybędą o godz. 15.30. Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej szczerej gościnności.
  5. W dalszym ciągu zapraszamy osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u o. Grzegorza (tel. 781-358-300; mogile@wp.pl). Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. Otwarty jest pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  6. Spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch śladami św. Franciszka , św. Benedykta, św. O. Pio i św. Jana Pawła II, w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 19.00. Będzie to okazja, aby uzupełnić wpłatę pozostałych kosztów pielgrzymki.
  7. Caritas:
  • Wyjazd na koncert: New York, New York do Inowrocławia w sobotę, 30 lipca, o godz. 16.00. Autobus będzie podstawiony przy Skwerze św. Wojciecha.
  • W niedzielę,  7 sierpnia,  zapraszamy do Klasztoru na recital piosenek Anny German w wykonaniu solistki  Teatru Wielkiego w Poznaniu. W tym czasie będzie uruchomiona kawiarenka klasztorna.
  • W środę 10 sierpnia Parafialna Caritas  organizuje wyjazd do Lichenia. Koszt 15 zł od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • W sobotę, 20 sierpnia, Parafialna Caritas planuje wyjazd dla dzieci do Trójmiasta.
  • Parafialny Zespół  Caritas przystępuje do ogólnopolskiej akcji  Tornister Pełen Uśmiechów. Przybory szkolne można składać do wystawionego w kościele kosza.
  • Nadal można składać  plastikowe nakrętki w biurze Caritas na rehabilitację nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii.
  1. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Antoniego Drajem

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Mariki Winnickej i Piotra Milewskiego oraz Jagody Krygier i Tomasza Prusa