XVI Niedziela Zwykła

17 lipca 2016

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z wkładem własnym parafii na remont i konserwację elewacji naszego kościoła zebraliśmy 1242 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. Trwają prace przy chodniku dookoła skarpy. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pozytywną odpowiedź, której owocem jest powstanie granitowego chodnika przy naszym zabytkowym kościele i klasztorze.
  3. W ramach Dni w Diecezji ŚDM i Dni Benedyktyńskich, będziemy gościć w Mogilnie młodzież z Kazachstanu w dniach 20-25 lipca. Wraz z Wolontariuszami będzie ok. 50 osób. Na Program pobytu młodzieży składa się między innymi: w czwartek: Dzień Integracji z pobytem w Chabsku, w piątek: Dzień Miłosierdzia – przed południem gra miejska, następnie ewangelizacja miejska, w sobotę: Dzień Centralny w Gnieźnie, w niedzielę: Dzień Rodziny. W niedzielę 24 lipca: Msza św. o godz. 12.30, a po południu o godz. 17.00               w   Amfiteatrze w Parku Miejskim w Mogilnie rozpocznie się Bal Świętych, skąd wyruszymy ulicami miasta na Skwer św. Wojciecha przy klasztorze, aby przeżyć rodzinne spotkanie. Program pobytu i szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Parafii oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy Parafian do włączenia się do wspólnej modlitwy w codziennej Eucharystii z młodzieżą i inne punkty pobytu, zapraszamy dzieci do udziału w Balu Świętych w przebraniu wybranego świętego. Będzie to wyraz naszej gościnności.
  4. Ktokolwiek chciałby weprzeć materialnie czy finansowo pobyt młodzieży w klasztorze, prosimy o przekazanie środków do klasztoru, produktów do kuchni klasztornej. Dziękujemy za wyrozumiałość.
  5. W sobotę, 23 lipca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  6. W poniedziałek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  7. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u o. Grzegorza (tel. 781-358-300; mogile@wp.pl). Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  8. Spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch śladami św. Franciszka , św. Benedykta, św. O. Pio i św. Jana Pawła II, w niedzielę 7 sierpnia o godz. 19.00. Będzie to okazja, aby uzupełnić wpłatę pozostałych kosztów pielgrzymki.
  9. Caritas:
  • W niedzielę,  7 sierpnia,  zapraszamy do Klasztoru na recital piosenek Anny German w wykonaniu solistki  Teatru Wielkiego w Poznaniu. W tym czasie będzie uruchomiona kawiarenka klasztorna.
  • W środę 10 sierpnia Parafialna Caritas  organizuje wyjazd do Lichenia. Koszt 15 zł od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • W sobotę,  30 sierpnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na koncert: New York, New York obywającego się w ramach Gali Operowo – Operetkowej w Inowrocławiu. Koszt 10 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • Parafialny Zespół  Caritas przystępuje do ogólnopolskiej akcji  Tornister Pełen Uśmiechów. Przybory szkolne można składać do wystawionego w kościele kosza.
  • Nadal można składać  plastikowe nakrętki w biurze Caritas na rehabilitację nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii.
  1. Przy wyjściu z kościoła można składać podpisy poparcia w obronie życia dzieci poczętych i nienarodzonych i ochronę macierzyństwa skierowany do polskich parlamentarzystów. Wystarczy imię i nazwisko, adres zamieszkania i podpis.
  2. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Zofię Kotlarz

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Weroniki Grzegorzewskiej i Łukasza Szczepaniaka