Niedziela Najświętszej Trójcy

22 maja 2016

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z remontem kaplicy Serca Jezusowego zebraliśmy 917 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzieci pierwszokomunijne w Białym Tygodniu złożyły ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne dla Dzieci
    w krajach misyjnych w kwocie 470 zł.
  3. W sobotę, 21 maja,lektorzy naszej parafii Remigiusz Barankiewicz i Krzysztof Puzio zostali ustanowieni ceremoniarzami, uroczystość miała miejsce w Gnieźnie. Gratulujemy!
  4. Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki rowerowej z Mogilna do Częstochowy dziś o godz. 19.00 w klasztorze.
  5. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się w poniedziałek, 23 maja, o godz. 16.30 w klasztorze.
  6. W poniedziałek, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem. Intencje nowennowe zostaną odczytane podczas nabożeństwa majowego.
  7. Dyżur porad prawnych, w poniedziałek, 23 maja, o godz. 19.00.
  8. W czwartek 26 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00. O godz. 10.00 na Rynku odprawiona będzie uroczysta Msza św. dla wszystkich parafii mogileńskich, po której ruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy
    o dekorację całej trasy i mieszkań w mieście, a także o pomoc w przygotowaniu ołtarza naszej parafii przy kwiaciarni na Placu Wolności.
  9. W sobotę, 28 maja, po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich na „Wieczór chwały” – modlitwę uwielbienia i dziękczynienia za obecność Chrystusa w Eucharystii, początek o godz. 19.00.
  10. Spotkanie organizacyjne, informacyjne pielgrzymów udających się do Włoch w środę, 1 czerwca,
    19.00. Na spotkaniu będzie można uzupełnić wpłatę.
  11. Caritas:
  • W czwartek, 2  czerwca, w Oktawę Bożego Ciała, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół. Chętnych zapraszamy do współpracy – w środę 1 czerwca. Można ze sobą przynieść zioła i kwiaty.
  • W niedzielę,  29   maja, Parafialna Caritas zaprasza na VII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zbiórka uczestników o godz. 9.30 na Rynku w Mogilnie.
  • W dniach od 8 do 12 czerwca, Caritas organizuje wycieczkę w Bieszczady. Koszt około 650 zł. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł w zakrystii. Program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę, 10 lipca, o godz. 4.00 ze skweru św. Wojciecha. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  2. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego
    w Trzemesznie organizuje IX Jubileuszowy Zjazd Wychowanków szkoły, w sobotę 18 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  3. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączony do rodziny parafialnej został:

Jan Błażejewski

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Eweliny Wilk i Łukasza Bońka

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Władysława Perzynę