Wniebowstąpienie Pańskie

08 maja 2016

1. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w naszej parafii 48 dzieci. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, dziś wyjątkowo o godz. 16.00, po którym nastąpi wręczenie pamiątek pierwszokomunijnych oraz wspólne zdjęcie.
  2. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy dzisiaj o godz. 19.00 w klasztorze. Zapraszamy osoby zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce.
  3. Dziś zbieramy do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
  4. W piątek 13 maja wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. Tego dnia o godz. 20.00 wyruszy z Fary procesja fatimska. Procesje fatimskie będą trzynastego dnia miesiąca, aż do października. Zachęcamy do włączenia się w procesję połączoną z modlitwą różańcową. Zabierzmy na procesję lampiony.
  5. W sobotę, 14 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego młodzież naszej parafii i Św. Jakuba otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia. Uroczystość będzie miała miejsce na Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 14 maja, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne. Zapraszamy o godz. 20.00. Będziemy modlić się o dar Ducha Świętego i charyzmaty dla Kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z remontem kaplicy Serca Jezusowego.
  9. Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się 15 maja w niedzielę o godz. 15.30 przed  Halą Sportowo-Widowiskową w Inowrocławiu. Marsz pod hasłem „ Każde życie jest bezcenne” rozpocznie Ksiądz Prymas Wojciech Polak, który objął swoim patronatem tę inicjatywę. Marsz zakończy się na Skwerze największego obrońcy życia św. Jana Pawła II.
  10. W niedzielę,  29   maja, Parafialna Caritas zaprasza na VII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie.
  11. W sobotę,  2 lipca, Parafialna Caritas planuje wyjazd do Sopotu, zaś w niedzielę 3 lipca na Festyn Cysterski do Łekna k/ Wągrowca.
  12. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Dominika Wąśniewskiego, Filipa Maciejewskiego oraz Jana Kwiatkowskiego

Śp. Martę Lipczyńską

Śp. Władysława Majewskiego – wieczny odpoczynek…