IV Niedziela Wielkanocy

17 kwietnia 2016

1. Dziś do naszej parafii przyjadą znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż
    oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Program czuwania jest następujący:
  • 00 – przyjęcie znaków i rozpoczęcie czuwania
  • 10 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 30 – Konferencja
  • 15 – Nieszpory
  • 00 – Eucharystia z młodzieżą dla wszystkich
  • 00 – 19.30 Uwielbienie

Zapraszamy do udziału w czuwaniu. Droga Krzyżowa ze znakami ŚDM w Dąbrowie dziś od 14.00
do 15.30.

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku remontami zebraliśmy 1365 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W minionym tygodniu na stronie internetowej Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu zostały umieszczone wyniki o przyznanych dofinansowaniach. Informujemy, że nasza Parafia otrzymała dotację w kwocie 12 000 zł na dokończenie ołtarza św. Scholastyki – złocenie ramy obrazu i 6 zacheuszek.
  3. Zastęp Skautek Europy „Nietoperze”, działający przy naszej Parafii składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe, jakie uzyskał poprzez rozprowadzanie pamiątek religijnych i wielkanocnych ozdób w Niedzielę Palmową. Dzięki temu wsparciu dziewczęta mogły zakupić potrzebny sprzęt obozowy.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy; jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.
  5. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio w czwartek 21 kwietnia o godz. 19.00. W sobotę, 23 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do grobu św. Wojciecha pod hasłem: ,,Ochrzczeni Duchem Świętym”. Pielgrzymka wyruszy w piątek 22 kwietnia o godz. 10.00 – przejazd do Gębic i dołączenie do grupy z Inowrocławia. Koszt 30 zł; szczegółowych informacji udziela o. Piotr.
  7. Można w dalszym ciągu zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Zapisy u o. Piotra Krawczyka – do końca kwietnia.
  8. Nasza parafia organizuje w tym roku pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach
    od 28 czerwca do 3 lipca. Długość trasy 301 kilometrów. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się 8 maja o godz. 19.00 w klasztorze. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  9. Szczegółowe ogłoszenia Caritas znajdziemy na stronie internetowej Parafii, a wśród nich przypomnienie o pielgrzymce rowerowej „ Śladami Mieszka I” – 30 kwietnia, pielgrzymce autokarowej w Bieszczady 8-12 czerwca i inne.
  10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Nikodema Jagodzińskiego

JUBILEUSZ 50 – LECIA SAKRMENTU MAŁŻEŃSTWA OBCHODZILI PAŃSTWO:

Wanda i Stefan Toda