1. W minionym tygodniu otrzymaliśmy informację ze Starostwa Powiatowego w Mogilnie o przyznanej dotacji w kwocie 10 000 zł na elewacje kościoła.

2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku remontami przy elewacjach kościoła – wkład własny parafii wynosi 5000 zł.

3. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 11 kwietnia, o godz. 19.00.

4. Spotkanie Rady Ekonomicznej, we wtorek, 12 kwietnia, o godz. 19.00.

5. W czwartek, 14 kwietnia, odbędą się w Gnieźnie obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Dziękczynienie za łaską Chrztu Świętego w naszej parafii, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Szczegółowy program obchodów w Gnieźnie i w Lednicy wywieszony jest w gablocie.

6. Można w dalszym ciągu zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą jechać na spotkanie w dwóch grupach:

• na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia – koszt 620 zł od osoby
  • na dwa dni z udziałem papieża: od 30 do 31 lipca – koszt 150 zł.

Sugerowany przedział wiekowy to 14-30 lat. Zapisać się można u o. Piotra Krawczyka – do końca kwietnia.

7. W niedzielę, 17 kwietnia, do naszej parafii przyjadą znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. W Mogilnie, będą tylko kilka godzin – od 16.00 do 19.30. Program czuwania jest następujący:

• 16.00 – przyjęcie znaków i rozpoczęcie czuwania
  • 16.10 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 16.30 – Konferencja
  • 17.15 – Nieszpory
  • 18.00 – Eucharystia z młodzieżą dla wszystkich
  • 19.00 – 19.30 Uwielbienie

Zapraszamy do udziału w czuwaniu. Droga Krzyżowa ze znakami ŚDM w Dąbrowie, 17 kwietnia, od 14.00 do 15.30.

8. W przyszłą niedzielę, 17 kwietnia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Tego dnia w naszym kościele, będą obecni bracia klerycy z wychowawcami.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do grobu św. Wojciecha pod hasłem: ,,Ochrzczeni Duchem Świętym”. Pielgrzymka wyruszy w piątek 22 kwietnia o godz. 10.00 – przejazd do Gębic i dołączenie do grupy z Inowrocławia. Koszt 30 zł; szczegółowych informacji udziela o. Piotr.

Ogłoszenia Caritras:

• W sobotę, 30 kwietnia, Parafialna Caritas zaprasza na Pielgrzymkę rowerową „Śladami Mieszka I”. Przejazd autobusem do Dziekanowic, a stamtąd rowerami przez Lednogórę, Lednicę i Imiołki. Rowery zostaną przewiezione na specjalnej przyczepie.
  • W piątek,  20  maja, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu, na operetkę  pt.  Księżniczka Czardasza. Koszt 75 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W dniach od 8 do 12 czerwca, Caritas organizuje wycieczkę w Bieszczady. Koszt około 650 zł. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:
Oliwię Kosmowską

Śp. Stanisława Michalczyka – wieczny odpoczynek…