Niedziela Bożego Miłosierdzia

3 kwietnia 2016

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dzieci pierwszokomunijne odbędą pierwszą spowiedź sakramentalną o godz. 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Świętem Patronalnym CARITAS. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu CARITAS i Wolontariuszy o godz. 12.30.
  3. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  4. W poniedziałek, 4 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek, 5 kwietnia, o godz. 19.00.
  6. Spotkanie Rady Ekonomicznej, we wtorek, 12 kwietnia, o godz. 19.00.
  7. Spotkanie Żywego Różańca w pierwszą środę miesiąca, 6kwietnia, po wieczornej Mszy św.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo i modlitwa w tym dniu w intencji o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej.
  9. Można w dalszym ciągu zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą jechać na spotkanie w dwóch grupach:
  • na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia – koszt 620 zł od osoby
  • na dwa dni z udziałem papieża: od 30 do 31 lipca – koszt 150 zł. Sugerowany przedział wiekowy to 14-30 lat. Zapisać się można u o. Piotra Krawczyka – do końca kwietnia.
  1. W niedzielę, 17 kwietnia, do naszej parafii przyjadą znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Zostały one ofiarowane młodzieży przez papieża Jana Pawła II i peregrynują po wszystkich diecezjach w Polsce. W Mogilnie, w naszej Parafii, będą tylko kilka godzin – od 16.00 do 19.30. Zapraszamy do udziału w czuwaniu.

Ogłoszenia Caritas:

• Ze sprzedaży palm i mazurków zebrano 1006 zł, a z chlebków św. Antoniego 427zł.Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • W sobotę, 30 kwietnia, Parafialna Caritas zaprasza na Pielgrzymkę rowerową „Śladami Mieszka I”. Przejazd autobusem do Dziekanowic, a stamtąd rowerami przez Lednogóre, Lednicę  i Imiołki. Rowery zostaną przewiezione na specjalnej przyczepie.
  • W piątek,  2o  maja, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu, na operetkę  pt. Księżniczka Czardasza. Koszt 75 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W dniach od 8 do 12 czerwca, Caritas organizuje wycieczkę w Bieszczady. Koszt około 650 zł. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł w zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku remontami w kościele.
  2. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Śp.Krystynę Antczak, Leokadię Samarzewską i Jerzego Myślińskiego – wieczny odpoczynek…