V Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2016

1. 11 marca po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszyła z klasztoru Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której uczestniczyło blisko 200 osób z wielu miejsc naszej diecezji. Dziękujemy br. Piotrowi i młodzieży za organizację, uczestnikom za udział i chrześcijański przykład wiary oraz modlitwy.
  2. Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Szymańskiemu, dyrektorowi Mogileńskiego Domu Kultury i Jego współpracownikom, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu rekolekcji dla uczniów gimnazjum.
  3. Rekolekcje parafialne, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do środy 16 marca. Nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 od poniedziałku do środy 14 -16 marca. Poprowadzi je o. Jacek Romanek, nasz współbrat z Lublina.
  4. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 16.00 w klasztorze.
  5. Spotkanie organizacyjne, informacyjne pielgrzymów udających się do Włoch dziś o godz. 19.00.
  6. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  8. Dzisiaj po Mszy Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  9. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 14marca, o godz. 19.00.
  10. Spotkanie przedstawicieli rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz osób zainteresowanych w poniedziałek, 14 marca, o godz. 17.00.
  11. W najbliższy piątek, 18 marca, wyruszy droga Krzyżowa na Kalwarii. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub latarki oraz odblaskowe elementy dla swojego stroju. Lampiony złożymy przy Jezusie Frasobliwym.
  12. Przygotowując się do obchodów Triduum Paschalnego organizujemy warsztaty muzyczne prowadzone przez Małgorzatę Hutek. Serdecznie zapraszamy osoby, które w poprzednich latach śpiewały Mękę Pańską, a także tych, którzy chcieliby włączyć się czynnie w liturgię Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty swoim śpiewem czy graniem. Spotkanie w najbliższą sobotę, 19 marca, o godz. 9.00 w sali kominkowej w klasztorze.
  13. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę 19 marca. Godziny spowiedzi w kościele klasztornym: 10.00-12.00, 15.30-17.00, 19.00-20.00; w Dąbrówce: 16.30-17.30; o 17.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy w Dąbrówce. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  14. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszają uczniów klas trzecich Gimnazjum, ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców na „Drzwi Otwarte” w dniu 19 marca w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegóły na plakacie.
  15. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła przed Mszą św. o godz.11.00. Rozpoczęcie o godz. 10.45 przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  16. W przyszłą niedzielę w Krużgankach klasztoru Kiermasz Wielkanocny – Parafialnego Caritas, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bielic oraz wolontariuszy ŚDM. Serdecznie zapraszamy.
  17. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w poniedziałek 21 marca o godz. 19.00. W środę, 23 marca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  18. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych w Wielką Środę, 23 marca, od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Jednocześnie informujemy, iż kolejne odwiedziny chorych będą w pierwszą sobotę maja.
  19. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 9 zł.
  20. Informujemy, że otrzymaliśmy pozwolenie konserwatorskie na wymianę stolarki drzwiowej w kaplicy północnej – Serca Jezusowego. Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem tego zadania.
  21. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Annę Gorgoń