III Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2016

1. Informujemy, że w minionym tygodniu zostały ogłoszone wyniki naboru na dotacje w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego na rok 2016. Nasza Parafia otrzymała kwotę 400 000 zł na wykonanie prac przy elewacjach, także części frontowej i wież kościoła. Czekamy na rozstrzygnięcie pozostałych złożonych wniosków.
  2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 29 lutego, o godz. 19.00.
  3. Spotkanie Żywego Różańca w pierwszą środę miesiąca, 2 marca, po wieczornej Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca w ramach comiesięcznego czuwania nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, wolontariuszy ŚDM 2016,a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W pierwszą sobotę – modlitwa różańcowa o godz. 17.30
  • Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00
  1. 6 marca przypada IX niedziela nowenny przed jubileuszem 1050. rocznicy chrztu Polski.Katecheza okolicznościowa, która przybliża nam istotę sakramentu chrztu świętego, przed Mszą św. o godz. 8.00.
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek, 11 marca. Przed wymarszem Eucharystia o godz. 20.00. Zapisy i informacje na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że dnia 11 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.
  4. Spotkanie organizacyjne, informacyjne pielgrzymów udających się do Włoch odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 110 EURO, zapisać się na pielgrzymkę oraz uzupełnić dane osobiste dotyczące wyjazdu.
  5. W niedzielę, 13 marca, po Mszach Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  6. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 23 marca, od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.Jednocześnie informujemy, iż kolejne odwiedziny chorych będą w pierwszą sobotę maja.
  7. Świece Caritas na stół wielkanocny można już nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 9 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.
  8. We wtorek, 1 marca, w godzinach od 16.00 do 17.45, Caritas będzie wydawać jabłka. Po odbiór zgłaszać się mogą osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Obowiązują takie same kryteria  dochodowe, jak w przypadku żywności unijnej.
  9. W piątek 4 i sobotę 5  marca, w sklepach sieci Biedronka i Mila  znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszy będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam. Caritas zachęca do wzięcia udziału zbiórce i podzielenia się z osobami ubogimi swoimi zakupami.
  10. W sobotę, 19 marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 25 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

Pozostałe ogłoszenia Caritas dostępne są w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Parafii.

1. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.