V Niedziela Zwykła

7 luty 2016

1. Zapraszamy dziś po Mszy św. do biblioteki parafialnej.
  2. W tym tygodniu – 10 lutego – Środa popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele o godzinie 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00 oraz w Dąbrówce o godzinie 16.00. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, także tych, którzy stołują się poza domem. Obowiązek postu ścisłego oznacza spożycie jednego posiłku do syta, pozostałe dwa posiłki skromniejsze i dotyczy osób od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych odnosi się do osób, które ukończyły 14 rok życia.
  3. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
    Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
    16.30 dla dzieci
    18.30 dla młodzieży i dorosłych
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  2. W czwartek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w czwartek 11 lutego o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i słuchu. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.
  3. W czwartek, 11 lutego, spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych: Msza św.
    o godz. 18.00, po Eucharystii spotkanie w refektarzu klasztornym.
  4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi na terenie naszej Archidiecezji zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu, by w ten sposób pozyskać środki, dzięki którym wesprzemy działalność misyjną Kościoła będącego w potrzebie. Uzyskane środki wspierają również wspólnoty kościoła prześladowanego i klasztory kontemplacyjne. Zbiórka w Mogilnie, w środę 10lutego, o godz. 20.00 i 11 lutego w godzinach od 10.00 do 12.30 przy ul. Kausa 3 na terenie Parafii św. Faustyny. Zbierane będą bezpłatnie miedzy innymi: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Szczegóły na ulotkach.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne przeznaczone
    na ogrzewanie kościoła.
  6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Hannę Adamczewską

Śp. Teresę Romianowską, Śp. Zenona Barczaka, Śp. Czesławę Czerwiec