Niedziela – Uroczystość Św. Jana Apostoła

1. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek 28 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W czwartek 31 grudnia kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne w kończącym się roku o godz. 17.30. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o godz. 24.00, po której złożymy sobie życzenia noworoczne. Serdecznie zapraszamy.
  3. 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo i modlitwa różańcowa przed wieczorną Mszą św. O godz. 17.30.
  6. Do Biblioteki Parafialnej zapraszamy wyjątkowo 10 stycznia w drugą niedzielę miesiąca.
  7. Wizyta duszpasterska w Parafii w dniach od 4do 30 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem przy Klasztorze. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem , aby ofiarować je Jezusowi.
  9. W ramach przeprowadzonej akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam, w dniach  11 i 12 grudnia 2015 r., w sklepach sieci Biedronka i Mila, zebrano 748 kg artykułów żywnościowych. Produkty te,  w formie paczek świątecznych, zostały przekazane 95 rodzinom. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom Parafialna Caritas składa staropolskie Bóg zapłać.
  10. Parafialna Caritas przekazała 68  paczek z Drzewka Dobrego Serca dzieciom nieuleczalnie chorym i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkim darczyńcom – osobom indywidualnym, rodzinom składamy serdeczne podziękowania. Paczki były okazałe i wspaniale przygotowane, przyniosły wiele radości obdarowanym dzieciom.
  11. Parafialna Caritas nie zapomniała także o ludziach chorych. Dla nich przygotowała 33 drobne upominki, które zostały przekazane przez braci podczas nawiedzin przedświątecznych z Komunią św.
  12. Ze sprzedaży sianka i pierników w okresie przedświątecznym  zebrano kwotę  502 zł.
  13. Do 11 stycznia 2016 r., biuro Caritas będzie nieczynne.
  14. W niedzielę, 17 stycznia 2016r., Parafialna Caritas zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Karnawałowy Bal Przebierańców. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00 w Sali  MDK w Mogilnie przy ul. Rynek 10.
  15. Trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii.  Nakrętki można składać w biurze Caritas czynnym w poniedziałek w godzinach 19.00 – 19.30.
  16. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Dawida Wojciechowskiego, Martynę Graczyk oraz Małgorzatę Pichłacz