1. W ubiegłą niedzielę do puszek na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 1264 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Do naszego miasta przybędzie Światło Betlejemskie; przyjęcie Światła w naszej Parafii nastąpi w poniedziałek, 21 grudnia o godz. 18.00, przed Mszą św. roratnią. Światło Betlejemskie będzie można zanieść do swoich domów.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w poniedziałek 21 grudnia o godz. 19.00. W środę, 23 grudnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  4. Biuro parafialne we wtorek, 22 grudnia wyjątkowo będzie czynne w godzinach od 13.00 do 16.00, natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia będzie nieczynne.
  5. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 23 grudnia – w środę od godz. 8.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  6. W czwartek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy o godnym przeżywaniu wieczerzy wigilijnej: wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, szczerych życzeniach i kolędowaniu. Wieczerza wigilijna ma charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu.
  7. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:
  8. W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00
  9. W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  10. W pierwszy dzień świąt 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  11. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie do naszego kościoła, w sobotę 26 grudnia o godz. 16.30. Spotkanie z kolędą poprowadzi schola młodzieżowa naszej Parafii.
  12. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w niedzielę 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30.
    Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Abp Józef Kowalczyk. Oprawę liturgiczną ubogaci Chór Centrum Myśli Jana Pawła z Warszawy. Zapraszamy na tę doroczną Uroczystość, która jest też okazją do dziękczynienia za 90. lat istnienia naszej Parafii. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. o 12.30 zostanie poświęcone wino.
  13. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek 28 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  14. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.
  15. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.
  16. Wizytę duszpasterską w Parafii planujemy odbyć w dniach od 4 do 30 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  17. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem przy Klasztorze. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem , aby ofiarować je Jezusowi.
  18. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w charytatywne dzieła adwentowe – parafialnemu Caritas, dobrodziejom, ofiarodawcom żywności, odzieży – dorosłym i dzieciom za hojność serca, pomoc w przygotowaniu paczek, wsparcie finansowe w zakupie świątecznych stroików, świec i innych produktów. Niech Dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem.
  19. Nadal można składać produkty żywnościowe  do wystawionego w kościele kosza.
  20. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.