III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2015

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby kościołów na wschodzie zebraliśmy 801 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne, zebrane środki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
  3. W minionym tygodniu złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego celem pozyskania datacji na dokończenie prac przy ołtarzu św. Scholastyki – złocenie ramy, renowację 12 krzyży /zacheuszek/, które były umieszczone w nawie głównej oraz naprawę i renowację trzech barokowych szaf zakrystyjnych.
  4. Zakończyliśmy renowację i montaż drzwi umieszczonych w krypcie zachodniej – kapitularzu od strony kościoła. Dzięki wsparciu Darczyńcy, zostały wykonane również kraty i bariery przy zejściu do kapitularza od strony kościoła. Dziękujemy wspólnocie parafialnej i Dobrodziejom za wsparcie; dzięki Wam mogliśmy zrealizować te zadania. Niech Pan Bóg wynagradza.
  5. Dyżur porad prawnych w poniedziałek 14 grudnia po wieczornej Mszy św.
  6. Do naszego miasta przybędzie Światło Betlejemskie; przyjęcie Światła w naszej Parafii nastąpi w poniedziałek,21 grudnia o godz. 18.00, przed Mszą św. roratnią. Światło Betlejemskie będzie można zanieść do swoich domów.
  7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w najbliższą sobotę 19 grudnia, w następującym porządku:
    – w Dąbrówce od godz. 16.30; o godz. 17.00 Msza św.
    – w kościele klasztornym od godz. 10.00 – 12.00; 15.30 – 17.00; 19.00 – 20.00
  8. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 23 grudnia w środę od godz. 8.00.Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  9. Osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty modlitwy różańcowej w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy i innych mogą przynależeć do Koła Żywego Różańca. Deklaracje są wyłażone w kościele na stoliku, po wypisaniu prosimy je złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych. O terminie spotkania informacyjnego powiadomimy w najbliższym czasie.
  10. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.
  11. Wizytę duszpasterską w Parafii planujemy odbyć w dniach od 4do 30 stycznia. Plan kolędy jest przygotowywany i w najbliższym tygodniu będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  12. Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Wojciech Polak zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka zawartą w Bulli Misericordiae Vultus ustanawia kościoły znajdujące się na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej miejscami, w których zostanie otwarta Brama Miłosierdzia i w których będzie można zyskiwać jubileuszowy odpust. Bliższe informacje oraz lista kościołów umieszczone są w gablocie.
  13. Dziś Parafialna Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na krużganki klasztorne na Jarmark Adwentowy.
  14. W poniedziałek, 14  grudnia,  biuro Caritas będzie nieczynne.
  15. W  wtorek, 15 grudnia,  w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna  Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe. Po ich odbiór mogą się zgłaszać rodziny z naszej Parafii,  znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  16. Nadal można składać produkty żywnościowe  do wystawionego w kościele kosza.
  17. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Śp. Czesława Mondrowskiego

Śp. Piotra Szydlaka – wieczny odpoczynek…

Komunikat KEP