II Niedziela Adwentu

06 grudnia 2015

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki i wtorki o godz. 18.00, od środy do soboty o godz. 6.30.
  2. Zapraszamy dziś do biblioteki parafialnej.
  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  4. W dalszym ciągu trwa nabór do Skautów Europy. Mamy nadzieję, że przy naszej parafii zawiąże się zastęp męski i żeński. Zapraszamy chłopców i dziewczęta w wieku od dziewiątego roku życia wzwyż. Skautem może być uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej, student, osoba pracująca. Zapraszamy także rodziców, którzy chcieliby zasięgnąć podstawowych informacji na temat skautów Europy. Skauci tworzą grupy żeńskie i męskie – oddzielnie. Wychowanie chłopców i dziewcząt – skautów, jest zasadzone na ideach pokrewnych do tego, co jest obecne w harcerstwie, z mocnym fundamentem chrześcijańskich wartości. W zakrystii jest lista kandydatów, na którą można się wpisać. Zbiórka dzisiaj o godz. 15.00 w klasztorze. Wszelkie pytania można kierować do o. Grzegorza /nr tel. 781-358-300/.
  5. W najbliższy wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Tym dniem Kościół rozpoczyna Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia – Rok Święty, z hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył o. Andrzej Kiejza Minister Prowincjalny. Podczas tej Eucharystii nastąpi poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, a także kaplicy Matki Bożej Bolesnej – spowiednicy. Po ośmiu latach powraca obraz Matki Bożej na swoje pierwotne miejsce. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  6. Spotkanie członków Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech – Adalbert” w piątek 11 grudnia o godz. 19.00.
  7. W tym roku mija 90. lat od daty erygowania parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie, która miała miejsce po odzyskaniu prze Polskę niepodległości i podpisaniu Konkordatu w 1925r. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, 13 grudnia, kazania okolicznościowe podczas Mszy św. wygłosi o. prof. Roland Prejs – wykładowca historii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
  8. Zbiórka do puszek na cele parafialne w przyszłą niedzielę 13 grudnia. Zebrane środki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
  9. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.
  10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że w sobotę 12 grudnia zorganizowany będzie adwentowy dzień skupienia dla młodzieży męskiej – wiek od 3-ej klasy gimnazjum. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie o godz. 16.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
  11. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RODZINA” w Mogilnie, ul. 900-lecia 37 informuje, że w dniu 21 grudnia w godzinach od 15.00 do 17.00 odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegółowe informacje na plakacie.
  12. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenie się w akcję Drzewko Dobrego Serca. Od dziś w naszym kościele stoi drzewko, na którym zawieszone są serca Caritas z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja trwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
  13. Trwa świąteczna zbiórka żywności Caritas. Produkty można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  14. Od dzisiaj  Parafialna Caritas rozprowadza  sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji  zabawy karnawałowej dla dzieci. Wszystkie ogłoszenia Caritas znajdują się w gablocie przy kościele i na stronie parafii.
  15. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła. W Przewodniku Katolickim znajdziemy artykuł o świadectwie Patrycji Hurlak, które usłyszeliśmy w Mogilnie w kinie „Wawrzyn” podczas tegorocznych obchodów ku czci bł. Karoliny Kózkówny.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Tymoteusza Kurowskiego

Śp. Urszulę Kozłowską – wieczny odpoczynek…