III Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie zebraliśmy 1181 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 21 grudnia, w godzinach:
    10.30-12.00, 15.30-17.00, 19.30; w Dąbrówce 16.00-17.00. W Dąbrówce o godz. 17.00 Msza św. Plan spowiedzi adwentowych w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  1. Do naszego miasta przybędzie Światło Betlejemskie; przyjęcie Światła w naszej Parafii nastąpi w piątek,  20 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00. Światło Betlejemskie będzie można zanieść do swoich domów.
  2. Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu naszego kościoła, mianowicie:
  • drzwi wejściowe do kościoła będą zamknięte przez cały czas trwania remontu. Wejście do kościoła przez główne drzwi klasztorne według oznaczeń.
  • w dni powszednie Msze św. w kaplicy klasztornej.
  • w niedziele i uroczystości Msze św. w kościele.
  1. Wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 29 stycznia. Plan kolędy jest przygotowany i w najbliższym tygodniu będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  2. Ogłoszenia Parafialnego Caritas:
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny.
  • W dalszym ciągu można składać do wystawionego w kościele kosza dary, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  • Dziś po Mszy św. zapraszamy do krużganków klasztornych na Kiermasz Świąteczny prowadzony przez Parafialną Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.
  • Można jeszcze włączyć się w akcję Drzewko Dobrego Serca, akcja trwa do końca adwentu.