I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: „Wielka tajemnica wiary”. W naszym kościele przeżywamy rekolekcje, które potrwają do wtorku 3 grudnia. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 podczas Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45, natomiast dla dzieci w środę i piątek o godzinie 18.00. Msza św. o godzinie 8.00 pozostaje bez zmian. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w soboty 7 i 14 grudnia o godz. 7.00.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 4 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy bardzo członków róż różańcowych o przybycie na to spotkanie, gdyż będziemy poruszać na nim kwestie istotne dla dalszego funkcjonowania wspólnoty.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do kaplicy Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00. Będzie to już spowiedź i komunia przedświąteczna dla chorych. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  1. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  3. Od dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  4. Przypominamy o wyjeździe na pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja w sobotę, 7 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  5. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA i Parafia MBNP zapraszają na Adwentową Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w kościele MBNP w Mogilnie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły w gablocie i na fecebook’owym profilu Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA.
  6. Ogłoszenia Parafialnego Caritas:
  • Od dzisiaj Parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzać będzie świece Caritas.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza sianko i pierniki świąteczne.
  • 15 grudnia  po Mszach św. zapraszamy do krużganków klasztornych na Kiermasz Świąteczny prowadzony przez Parafialną Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.
  • Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  • W dniach 6, 7 grudnia w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności.
  • W niedzielę, 15 grudnia Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Lubostronia na Koncert Bożonarodzeniowy. Koszt 25 zł od osoby.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w  naszym kościele w adwencie pojawi się  piękne drzewko, na którym zawieszone zostaną serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Jakuba Bajera i Nadię Sośnicką