Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczynamy okres Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: „Wielka tajemnica wiary” poświęcony Eucharystii. W naszym kościele pragniemy przeżyć rekolekcje, które potrwają od soboty 30 listopada do wtorku 3 grudnia. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat o. Artur Fredo rektor kapucyńskiego seminarium w Lublinie. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. w sobotę o godz. 18.00, podczas Mszy św. niedzielnych, w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45, natomiast dla dzieci w środę i piątek o godzinie 18.00. Msza św. o godzinie 8.00 pozostaje bez zmian. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 7 i 14 grudnia o godz. 7.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach, aby razem z Maryją oczekiwać przyjścia Zbawiciela i w ten sposób dobrze przygotować się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec lub lampionów.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W najbliższa sobotę, 30 listopada, Grupa Wsparcia AA Franciszek zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji o trzeźwość narodu. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Kościele. Po modlitwie zapraszamy na miting otwarty.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 7 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  7. Ogłoszenia Parafialnego Caritas:
  • Od przyszłej niedzieli Parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzać będzie świece Caritas.
  • W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas rozprowadzać będzie sianko i pierniki świąteczne.
  • W piątek 6 grudnia i sobotę 7  grudnia w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności.
  • W niedzielę, 15 grudnia Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Lubostronia na Koncert Bożonarodzeniowy. Koszt 25 zł od osoby.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w  naszym kościele w adwencie pojawi się  piękne drzewko, na którym zawieszone zostaną serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Kazimierę Jakubowską i Śp. Tomasza Bąkiewicza – wieczny odpoczynek …