XXXI Niedziela zwykła

1. W miniony czwartek odbył się Bal Wszystkich Świętych, składamy serdeczne podziękowania: paniom katechetkom, Parafialnej Caritas i wolontariuszom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za obecność.
  2. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę, 10 listopada, o godz. 16.00 w klasztorze.
  3. Wymiana tajemnic w najbliższą środę, 6 listopada, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania do służby Bożej połączona z wymieniankami za zmarłych. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.30.
  5. W poniedziałek, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Uroczystości odpustowe obchodzić będziemy w sobotę, 16 listopada, w Mogilnie i Dąbrówce pod hasłem: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8). Porządek jest następujący:

10.00 w kinie Wawrzyn – koncert i świadectwo: Wspólnota Guadalupe z Lublina
      11.30 – przejście w pielgrzymce do kaplicy bł. Karoliny w Dąbrówce
      13.15 – Eucharystia
      14.30 – Agapa – gorący posiłek

Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

1. W piątek, 15 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
  2. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert zaprasza na wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych w niedzielę, 10 listopada, o godz. 16.30 w kościele. W ten sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległości i wyrazić swoją patriotyczną postawę.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 7 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Agatę Wiśniewską