XXVIII Niedziela zwykła

1. Przypominamy: nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 z udziałem dzieci w każdą środę i piątek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś przypada dzień fatimski, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. W związku z tym, nabożeństwo różańcowe tego dnia będzie wyjątkowo o godzinie 19.00.
  3. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
  4. Spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek, 17 października, o godz. 19.00 w sali kominkowej w klasztorze.
  5. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  6. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 10 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia i są pełnoletni. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  7. Ogłaszamy nabór na kurs dorosłych lektorów. Celem kursu jest formacja mężczyzn do służby w ramach Mszy św. w zakresie czytania słowa Bożego. W ramach kursu kandydaci poznawać będą elementy liturgii, zasady dotyczące kalendarza liturgicznego, emisji głosu, dykcji, zasady komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, teologii słowa Bożego. Naszym pragnieniem byłoby to, by dorosłym mężczyznom dać przestrzeń do aktywnego zaangażowania się w życie Kościoła w wymiarze parafii. To dobra okazja do zawiązania grupy mężczyzn, która będzie miała okazję do pogłębienia wiary i rozwijania męskiej tożsamości według zasad chrześcijańskich. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Zainteresowani mogą zgłaszać się w biurze parafialnym i u każdego z braci.
  8. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza i zachęca seniorów do odwiedzenia targów produktów i usług dla seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 25 – 27 października, na których prezentowana będzie szeroka oferta pomocy seniorom. Szczegóły na plakatach i stronie

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Joanny Oćwieja i Mateusza Gapińskiego