XXVI Niedziela zwykła

1. We wtorek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych. Dni szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci w każdą środę i piątek października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. W Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6 – 7 października.
  3. Wymiana tajemnic w najbliższą środę, 2 października, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa różańcowa o godzinie 17:30 w intencji o nowe powołania do służby Bożej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do kaplicy Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00 do godz. 17.30, następnie wspólna modlitwa różańcowa i Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca: trasa o. Krzysztofa Wyszyńskiego od godz. 8.00; pozostałe trasy od godz. 9.00.
  1. W piątek, 4 października przypada Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu. Nauki o tematyce franciszkańskiej podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00 w triduum przed uroczystością w dniach 1- 3 października. W piątek 4 października, suma odpustowa o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo Transitus. Kazanie wygłosi o. Józef Stępień przeor Paulinów z Wągrowca. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu do wspólnego świętowania.
  2. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 7 października, na Mszy św. o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  3. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Leona Grześkowiaka, Hannę Alichniewicz, Olgę Osińską i Zuzannę Sośnicką