XXII Niedziela zwykła

1. W poniedziałek, 2 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  2. We wtorek, 3 września przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00.
  1. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 14 września o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy ul. Seminaryjnej 2a. Szczegółowe informacje w gablocie.
  2. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy rozeznają drogę powołania.
  3. W niedzielę, 8 września w naszym kapucyńskim kościele w Nowym Mieście nad Pilicą złoży swoje pierwsze śluby zakonne nasz parafianin Krzysztof Puzio. Polecajmy go Panu Bogu naszych w modlitwach.
  • Dziś Parafialna Caritas zaprasza do kawiarenki  na krużganki klasztorne.
  • Wyjazd na Lednicę Seniora w sobotę, 7 września,  o godz. 10.00 ze skweru św. Wojciecha. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Wyjazd  na odpust do o. Kamedułów do Biniszewa w niedzielę, 8 września,  o godz. 10.00 ze skweru św. Wojciecha. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W sobotę, 14 września, Caritas organizuje wyjazd do Włocławka na spotkanie ewangelizacyjne  Polska pod krzyżem.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Rozalię Rutkowską, Lenę Malinowską, Julię Sobiesiak, Antoniego Bartkowiaka, Liliannę Boberek