XXI Niedziela zwykła

1. Dożynki Parafialne w tym roku 1 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  2. W poniedziałek, 2 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  • Ze sprzedaży bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż zebrano 958.60 zł. Kwota ta zasili konto wakacyjnego wyjazdu dla dzieci. Wszystkich ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Kończymy akcję Wakacyjny wyjazd za grosz. Chętnych do przeliczenia zawartości skarbony zapraszamy w poniedziałek 26 sierpnia  na godzinę 16.00. Wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore.
  • W sobotę, 7 września, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na Lednicę Seniora. Koszt 20 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W niedzielę 8 września, Parafialna Caritas organizuje wyjazd  na odpust do o. Kamedułów do Biniszewa.
  • W sobotę 14 września, Caritas organizuje wyjazd do Włocławka na spotkanie ewangelizacyjne Polska pod krzyżem.
  • W dniach 19-21 września Caritas organizuje wyjazd do Saskiej Szwajcarii, Drezna i Miśni. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:

Wojciecha Niecikowskiego