XIX Niedziela zwykła

11 sierpnia 2019

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z realizowanymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  2. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  1. W czwartek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Zielnej/. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Tradycyjne poświęcenie ziół, kwiatów i owoców podczas każdej Mszy Św.
  2. 15 sierpnia przypada także 99 rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego. Z tej racji w naszym kościele o godzinie 9.30 będziemy celebrowali Mszę Św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, pocztów sztandarowych i Mogileńskiej Orkiestry Dętej. Po Mszy zapraszamy do wirydarza klasztornego na koncert tejże Orkiestry.
  3. W piątek, 23 sierpnia, zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą o. Pio lub biurze parafialnym.
  4. Grupa „AA Franciszek”, działająca przy naszym klasztorze zaprasza na spotkanie: „Bóg i Wspólnota = Trzeźwość”. W naszym klasztorze będziemy gościć kilka osób z Grup Anonimowych Alkoholików spoza naszego miasta, które przez wiele lat zmagały się z nadużywaniem alkoholu a teraz trwają w abstynencji. Początek w niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.30, a po niej w wirydarzu spotkanie z Anonimowymi Alkoholikami, którzy będą służyli swoją mądrością i doświadczeniem życiowym w ukazywaniu dróg trzeźwości. Podkreślą oni rolę wiary i żywej więzi z Bogiem oraz wartość terapii, mityngów i pomocy psychologicznej.  W przyjaznej atmosferze i muzycznej oprawie wraz z poczęstunkiem będzie można wziąć czynny udział w promowaniu zdrowego i wolnego od uzależnień pięknego życia.
  • 15 sierpnia Parafialna Caritas będzie rozprowadzać bukieciki z kłosów zbóż, kwiatów i ziół.
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej
    w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych.