XVII Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1149 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek przyjęliśmy w klasztorze grupę pielgrzymów z Szubina bardzo dziękujemy wszystkim za przyniesione produkty żywnościowe oraz przygotowanie posiłku. Niech Pan Bóg Wam wynagradza.
  3. Dziękujemy również za ofiary złożone do skarbony na fundusz pielgrzymkowy „Idą z tobą”, udało nam się zabrać 1170 zł. Pieniądze te w całości są przeznaczone dla pielgrzymów z naszej grupy franciszkańskiej.
  4. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Zachęcamy do dobrowolnego przyjęcia abstynencji w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  5. W piątek, 2 sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Porcjunkula wywodzi się z tradycji franciszkańskiej i wiąże się z możliwością zyskania odpustu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając świątynię parafialną.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa
    w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • W pierwszy czwartek, i w pierwszą sobotę spowiedź wieczorna od godz. 17.30, w pierwszy piątek od godz. 17.00
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.
  1. W dniach 27-29 lipca z terenu naszej archidiecezji wyruszają grupy promieniste i kolorowe pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Na początku sierpnia dołączą do nich pielgrzymi grup rowerowych. Przed Wizerunek Czarnej Madonny pielgrzymi dotrą 5 sierpnia. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji pątników. Zachęcamy do duchowej łączności z tymi, którzy wyruszyli na szlak zwłaszcza o godzinie 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania poprzez stronę internetową naszej pielgrzymki – www.ppag.pl, na której każdego dnia umieszczać będziemy materiały formacyjne (o godz. 7.00 czytania, o 12.00 medytację, o 16.00 konferencję).
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Adama Kaźmierczaka