XV Niedziela Zwykła

1. Zakończyła się pielgrzymka rowerowa z Mogilna do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik, w której uczestniczyło 35 osób na pierwszym etapie i 21 osób na drugim etapie. Pielgrzymi dziękują za wsparcie duchowe i modlitewne. Czas pielgrzymki był okazją modlitwy w intencjach całej naszej wspólnoty parafialnej, doświadczenia wspólnoty i życzliwości spotkanych na drodze pielgrzymkowej ludzi. Darem pielgrzymów dla naszej parafii jest złocony kielich z pateną. Za ten dar z serca dziękujemy. Dziękujemy br. Krzysztofowi inicjatorowi i przewodnikowi rowerowej pielgrzymki za czteroletnią opiekę duchową na pielgrzymim szlaku.
  2. Bardzo dziękujemy Parafialnej Caritas i Wolontariuszom za przygotowanie poczęstunku w krużgankach klasztoru po Uroczystości Św. Benedykta w dniu 11 lipca.
  3. Dziś zbieramy do puszek, złożone ofiary będą wsparciem dla rodziny z naszej parafii, która w wyniku pożaru straciła dom.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele.
  5. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać przez naszą stronę internetową do 22 lipca włącznie. Więcej informacji u br. Dawida. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w środę, 24 lipca, o godz. 19.00 w kościele.
  • Wyjazd do Ciechocinka w sobotę, 20 lipca, o godz. 8.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • Wyjazd na Galę Operowo-Operetkową 26 i 27 lipca. Koszt 10 zł od osoby na każdy dzień. Zapisy i wpłaty w biurze Caritas w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie

Śp. Jana Michałowskiego – wieczny odpoczynek…