XIII Niedziela zwykła

1. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 uroczyste wprowadzenie proboszcza o. Tomasza Okonia. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 3 lipca, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00.
  • Modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę 6 lipca o godz. 17.30.
  1. W czwartek, 11 lipca, przypada Uroczystość Św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Waszak z Fary, który zawierzy miasto Mogilno Św. Benedyktowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic.
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 14 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 85 zł. Zapisy w zakrystii.
  3. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać tylko przez naszą stronę internetową do dnia 22 lipca włącznie. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  4. Informujemy, że dnia 9 czerwca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do: wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę, osób prowadzących katechezę dla narzeczonych oraz katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego. Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
  • Ze sprzedaży wianków z kwiatów i ziół zebrano kwotę 333,20 gr. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • W czwartek, 11 lipca, w Święto Św. Benedykta, po Uroczystej Mszy Św. o 18.00 Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne do skosztowania przysmaków benedyktyńskich.
  • W sobotę, 13 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Lichenia na spotkanie z o. Johnem Bashoborą. Koszt 15 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • W sobotę, 20 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Ciechocinka. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Olgę Błaszak, Michała Błaszczyka, Witolda Pichłacza

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Henryka Wojtasika – wieczny odpoczynek…