XII Niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne zebraliśmy 1270 zł. Za Złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W czwartek, 27 czerwca, przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wieczorna / wraz z intencją przyjętą o godz. 18.00/ sprawowana będzie w Farze o godz. 17.30, po której wyruszy procesja; przejdzie przez Rynek i zakończy się przy naszym kościele. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Odnowę w Duchu Świętym i Wspólnotę Żywego Różańca.
  3. W sobotę, 29 czerwca, rusza IV Pielgrzymka Rowerowa z Mogilna do Częstochowy i Krakowa Łagiewnik „Śladami Bożego Miłosierdzia”. Eucharystia o godz. 8.00 i wyjazd ok. godz. 9.00. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy i pożegnania grupy.
  4. Uroczyste wprowadzenie proboszcza o. Tomasza Okonia nastąpi w niedzielę, 30 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
  5. W czwartek, 11 lipca, przypada Uroczystość Św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Waszak z Fary, który zawierzy miasto Mogilno Św. Benedyktowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 14 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 85 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową do dnia 22 lipca włącznie. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  • Wyjazd do Sopotu w sobotę, 29 czerwca, o godz. 5.00 ze skweru św. Wojciecha. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 60 zł od osoby.
  • W czwartek, 27 czerwca, w Oktawę Bożego Ciała, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół. Zebrane pieniądze zasilą konto wakacyjnego wyjazdu dla dzieci.
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych.

Śp. Tadeusz Pękacza – wieczny odpoczynek…