Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele. W tym roku podejmiemy prace przy posadzce w kościele, odrestaurujemy konfesjonał, rozpoczniemy też prace przy instrumencie organowym.
  2. W związku ze zmianą miejsca biblioteki parafialnej wynikającej z realizacji przepisów przeciwpożarowych, biblioteka będzie czynna w październiku bieżącego roku.
  3. Spotkanie podsumowujące Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 19.00.
  4. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, o godz. 16.30 przy kościele św. Jakuba – Fara.
  5. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. na spotkanie, we wtorek 18 czerwca, o godz. 17.00.
  6. W środę 19 czerwca kończy się rok szkolny. Życzymy dzieciom i młodzieży udanych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obowiązku niedzielnej Mszy św. Niech dobry wypoczynek, kontakt z przyrodą, jeszcze bardziej przybliżają nas do Pana Boga.
  7. W czwartek 20 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00. O godz. 10.00 na Rynku odprawiona będzie uroczysta Msza św. dla wszystkich parafii mogileńskich, po której ruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację całej trasy i mieszkań w mieście, a także o pomoc w przygotowaniu ołtarza naszej parafii przy kwiaciarni na Placu Wolności. W oktawie Bożego Ciała, czyli od 21 do 26 czerwca procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła po wieczornej Mszy św. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu.
  8. Przypominamy o zmianach personalnych w naszej wspólnocie zakonnej w Mogilnie. Posługę gwardiana i proboszcza kończy br. Krzysztof Lewandowski, który podejmie posługę duszpasterską we Włoszech, w ramach współpracy personalnej z braćmi w Italii. Podziękowanie brata Krzysztofa nastąpi na Mszy Świętej w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 12.30. Posługę gwardiana i proboszcza podejmie br. Tomasz Okoń, który cztery lata pracował w Belgii, a dotychczas pełnił posługę wychowawcy w postulacie w Łomży. Prosimy o modlitwę w intencji braci i zapraszamy na Mszę świętą w przyszłą niedzielę o 12.30.
  9. W niedzielę, 23 czerwca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie spotkań Grupy Modlitwy Ojca Pio.
  10. W czwartek 27 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wieczorna / wraz z intencją przyjętą o godz. 18.00/ sprawowana będzie we Farze o godz. 17.30, po której wyruszy procesja; przejdzie przez Rynek i zakończy się przy naszym kościele. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy pracowników kościoła i Panie z Koła Żywego Różańca.
  11. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 14 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 85 zł. Zapisy w zakrystii.
  12. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia wkrótce przez naszą stronę internetową. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Moniki Haberlińskiej i Pawła Piniarskiego oraz Klaudii Januchowskiej i Sebastiana Leperta

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Danutę Modrzejewską – wieczny odpoczynek…