Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie rezerw z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 180.000 zł oraz Gminy Mogilno w kwocie 20.000 zł na dokończenie prac przy posadzce w kościele z wyłączeniem sieni przed zakrystią i zakrystii.
  2. Z darów ołtarza tegorocznej grupy dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej zostało wykonanych 15 stuł dwustronnych do koncelebry w kolorze białym i czerwonym; odnowiliśmy także dwa naczynia liturgiczne na komunikanty do kościoła i do kaplicy w Dąbrówce. Koszt całkowity wyniósł 3100 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  4. W ubiegłą niedzielę do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej zebraliśmy 640 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele.
  6. W czwartek 13 czerwca nabożeństwo różańcowe. Tego dnia zapraszamy na modlitwę wynagradzającą przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.
  7. W dniach od 14 do 16 czerwca w naszym klasztorze odbędą się rekolekcje dla alkoholików i przyjaciół. W ramach rekolekcji zaplanowany jest między innymi: w piątek Msza św. o godz. 19.00 w kościele, o godz. 20.30 mityng, a w sobotę mityng o godz. 20.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie kościoła.
  8. Spotkanie podsumowujące Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 19.00.
  9. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, o godz. 16.30 przy kościele św. Jakuba – Fara.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 14 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 85 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia wkrótce przez naszą stronę internetową.
  • Trwa zbiórka na  Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na  wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Alicji Wiśniewskiej i Tomasza Mikołajczaka

Śp. Jana Płużyńskiego i Jadwigę Grzegorską – wieczny odpoczynek…