III Niedziela Wielkanocy

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1565 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Od środy rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste.
  3. W środę, 8 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych Szkoły Podstawowej i klas trzecich Gimnazjum w środę, 8 maja, o godz. 16.00 w kościele.
  5. W sobotę, 11 maja, o godz. 9.30, dzieci pierwszokomunijne odbędą drugą spowiedź sakramentalną, zostaną poświęcone alby komunijne i nastąpią obłóczyny.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz. 9.30, dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy uczestników Mszy św. pierwszokomunijnej, aby uszanować przebieg uroczystości i nie rozpraszać dzieci poprzez wykonywanie zdjęć, które jest zarezerwowane wybranej przez rodziców, jednej ekipie fotografów, posiadającej pozwolenie Kurii Diecezjalnej. Nabożeństwo majowe 12 maja w dniu Pierwszej Komunii Świętej wyjątkowo o godz. 16.00.
  7. W tym roku nasz współbrat Grzegorz Sucheński obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w intencji Jubilata w niedzielę, 12 maja, o godz. 12.30. Pragniemy dziękować Panu Bogu za dotychczasową posługę kapłańską i prosić o potrzebne dary dla Brata Grzegorza na dalsze lata życia kapłańskiego.
  8. W poniedziałek 13 maja wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Modlitwa różańcowa w kolejne miesiące, trzynastego dnia, aż do miesiąca października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  • W sobotę, 25 maja, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl  Poskromienie złośnicy.  Koszt 40 zł od osoby.
  • W niedzielę, 2 czerwca, Caritas zaprasza na X Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie.
  • W dniach 12 – 16 czerwca Parafialna Caritas organizuje wycieczkę w Beskid Sądecki, Gorce i na Spisz. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.