Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Wdzięczni Panu Bogu za obecność Pana Prezydenta w naszym klasztorze i kościele składamy serdeczne podziękowania wszystkim obecnym parafianom i mieszkańcom naszego miasta. Dziękujemy władzom miasta i służbom za pomoc w przygotowaniu miejsca wokół klasztoru. Dziękujemy bardzo naszym pracownikom za przygotowanie kościoła i klasztoru na wizytę Pana Prezydenta i posługę podczas jej przebiegu, Parafialnemu Caritas, a także Skautom Europy – gromadzie Wilczków i zastępowi Nietoperz za obecność przy Panu Prezydencie i chrześcijańskie świadectwo. Informujemy również, iż Głowa Państwa przekazała dla wspólnoty parafialnej liturgiczny upominek, którym jest trybularz wraz z łódką z wygrawerowanym tekstem: „Dar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie, 9 kwietnia 2019 roku”.
  2. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę 17 kwietnia – Żabno i pozostała część miasta, w Wielki Czwartek 18 kwietnia – Sójcze Wzgórze, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.
  3. Porządek Wielkiego Tygodnia jest następujący:

Wielka Środa

19.00 Mogileńska Droga Krzyżowa ulicami Mogilna – rozpoczęcie – kościół św. Jakuba /Fara/ – zakończenie – kościół MBNP.

Wielki Czwartek

18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Adoracja w Ciemnicy do godz. 23.00 – modlitwa w ciszy.

Wielki Piątek

7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
9.30 Droga Krzyżowa w Dąbrówce

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

21.30 Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu Przy Grobie Pańskim – modlitwa w ciszy. Prosimy o wpisanie się do księgi adoracji na wyznaczoną przez siebie godzinę. Księga jest wyłożona na stoliku za ławkami.
W Wielki Piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dotyczy osób od 14. roku życia i post ścisły – wiernych od 18. do 60. roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Wielka Sobota

7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:
10.00 Żabno /przy krzyżu/
11.00 Dąbrówka
11.00 – 13.00 Kościół /co pół godziny/
15.00 – 17.00 Kościół

22.00 – Wigilia Paschalna i Rezurekcja /Przynosimy świece/

Niedziela Zmartwychwstania

Rezurekcja w Dąbrówce o godz. 6.00
Msza św. w kościele klasztornym: 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. w kościele klasztornym i w kaplicy w Dąbrówce jak w niedziele w ciągu roku.

Dodatkowa Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 17.00 do wieczornej Mszy św. włącznie.
Triduum Paschalne /Czwartek, Piątek, Sobota/: 8.30 – 9.30; 15.00 – 16.00

1. Porządek nabożeństw i liturgii Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w Informatorze parafialnym.
  2. Świece Caritas na stół wielkanocny można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł.
  3. Dzisiaj Parafialna Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic zapraszają na krużganki klasztorne, na Jarmark Świąteczny. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty Parafialna Caritas rozprowadzać będzie chlebki Św. Antoniego.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół Wielkanocny oraz prasę katolicką.