VII Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1367 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00, w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30
  • Modlitwa różańcowa w pierwszą sobotę o godz. 17.30.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00.
  1. Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędą się:
  • w piątek, 1 marca, dla klas siódmych, o godz. 19.00 w kościele,
  • w niedzielę, 3 marca dla klas trzecich Gimnazjum o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w poniedziałek, 4 marca dla klas ósmych o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/.
  1. Msza św. z okazji imienin o. Dawida w piątek, 1 marca, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Nasza parafia organizuje po raz czwarty pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 29 czerwca do 3 lipca /długość 315km/, a także w dniach od 4 do 7 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik /długość 200 km/, Szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Pierwsze spotkanie organizacyjno–informacyjne odbędzie się w sobotę, 2 marca, o godz. 19.00, zapisy na spotkaniu i w biurze parafialnym. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  • W niedzielę, 10 marca Parafialna Caritas organizuje wyjazd na koncert z okazji Dnia Kobiet do Lubostronia. Koszt 25 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej mszy św.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ( 0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, najnowsze wydanie Benedictum oraz Informator parafialny z kalendarzem na 2019 rok.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Jana Wierzbińskiego, Wiktora Jendrzejewskiego, Adama Adamczyka, Wojciecha Adamczyka
i Kornelią Barczak

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Ryszarda Morawskiego i Irenę Maik  – wieczny odpoczynek …